#OVERSEE_NEWS (styczeń / luty 2019)

Postanowiliśmy przybliżyć Wam świat video marketingu. OVERSEE_NEWS to cotygodniowy przegląd najświeższych wiadomości. Będzie o tym, jakie nowe perspektywy stwarza dziś dla video internet – gdzie publikować, z jakich narzędzi korzystać i wiele innych cennych informacji.

Zapraszamy na pierwszą porcję newsów!

YouTube najbliższy millenialsom

Popularny serwis video zajął pierwsze miejsce w rankingu na najbardziej zaufaną markę, wśród urodzonych w latach 80. i 90. Firma Mblm,  jak co roku, zbadała przywiązania emocjonalne użytkowników. Millenialsi zdecydowali, że YouTube jest im bliższy niż zajmujący drugie miejsce Apple, czy uplasowany na trzecim miejscu Netflix.

Zaufanie, jakim cieszy się dzisiaj YouTube, jest wynikiem zmian, które wprowadziła firma w kwestii bezpieczeństwa oraz odpowiadania na potrzeby użytkowników. Powstały nowe usługi, jak YouTube Music, czy YouTube Live, dzięki któremu można transmitować na żywo. Dzięki YouTube Stories użytkownicy, którzy posiadają powyżej 10 000 subskrybentów mogą wrzucać krótkie filmiki wygasające po 7 dniach.

Widać, że YouTube rozwija się w dobrą stronę i zaspokaja potrzeby millenialsów, którzy przywiązują się emocjonalnie i stają się lojalnymi użytkownikami portalu. Badania pokazują, że 54% z nich przynajmniej raz dziennie korzysta z platformy, a jedna trzecia ogląda całe reklamy. To z pewnością również dzięki nim YouTube zanotował 51% wzrost liczby reklamodawców, co umożliwi jego dalszy rozwój i dbanie o zadowolenie odbiorców.

źródło: https://www.digitaltrends.com/computing/youtube-ranked-as-most-trusted-brand-by-milennials/


Karaoke na Instagramie

Instagram, choć pierwotnie był miejscem dzielenia się zdjęciami, coraz bardziej się rozwija i zaczyna nam zastępować kilka innych aplikacji.

Jedną z nowych funkcji, jakie testuje dziś Instagram, jest większa możliwość dzielenia się muzyką. Nowe opcje udostępniania piosenek będą możliwe, jeśli Instagram wykorzysta zobowiązania dotyczące treści muzycznych , które wcielił w życie Facebook. Rosnąca popularność aplikacji Tik Tok, gdzie pojawiają się krótkie filmiki inspirowane muzyką, sprawiła, że Instagram chce umożliwić użytkownikom wiele interaktywnych możliwości.

Czy niedługo dzięki Instagramowi będziemy mogli udostępniać nasze ulubione utwory w wersji karaoke? Przekonamy się już wkrótce.

źródło: https://www.socialmediatoday.com/news/instagrams-working-on-new-sorting-options-for-followers-karaoke-style-mus/549928/


Facebook Watch chce rozwinąć skrzydła

Mark Zuckerberg spodziewa się, że w 2019 roku platforma video Facebooka stanie się bardziej popularna. By to osiągnąć, potrzeba wysokiej jakości treści, które spodobają się użytkownikom.

Facebook szuka więc producentów, wydawców, influencerów, wszystkich tych, którzy mogą zaproponować ciekawy pomysł, którego realizacja przyciągnie widzów na rozwijającą się platformę. Facebook stara się oferować jak najdogodniejsze warunki, np. licencja na dany program będzie tylko czasowa, a po kilku miesiącach wszystkie prawa powrócą do producenta. Zależy im na dobrej treści, bo tylko tak są w stanie zaangażować użytkowników. Im więcej czasu odbiorcy spędzą na platformie, tym będzie ona atrakcyjniejsza dla reklamodawców, a sam serwis bardziej dochodowy.

Czy wkrótce filmiki video będziemy oglądać za pośrednictwem Facebook Watch zamiast na YouTubie? A może seriale na Netflixie zostaną zastąpione serialami na Facebooku? Z ciekawością możemy obserwować, czy optymistyczne prognozy Marka Zuckerberga urzeczywistnią się w bieżącym roku.

źródło: https://www.impactbnd.com/blog/facebook-looking-for-content-creator-series-to-draw-engagement-to-watch

 

Najlepszy czas na tweeta video

Twitter udostępnia nowe narzędzia ułatwiające oszacowanie, kiedy najlepiej wrzucić film, by uzyskać największe zaangażowanie odbiorców.

Zestaw narzędzi Insitute Insights w Media Studio ukazuje najlepszy czas na publikację video. Wykres obrazuje na podstawie danych historycznych, jakie dni tygodnia i które godziny są najlepsze. Informacje te mają spowodować większą oglądalność i częstsze komentowanie video. Twórcy zachęcają, by przynajmniej część filmów wrzucać wtedy, gdy zaleca nam nowe narzędzie. Jeśli jest to poza godzinami naszej pracy, można zaplanować tweeta z wyprzedzeniem.

Takie narzędzie zostało stworzone niewątpliwie również z myślą o reklamach na Twitterze, by zapewnić im dostateczny odbiór i satysfakcję reklamodawców. Serwis społecznościowy obiecuje jednak również inne przydatne dane, które wkrótce będzie można uzyskać, by osiągać większe zaangażowanie użytkowników.

źródło: https://techcrunch.com/2019/03/06/twitter-debuts-new-analytics-tools-for-publishers-focused-on-improving-video-engagement/

Michalina Antysiak